Okolica
Najbliższy wolny termin:
Zarezerwuj arrow right
Plaże
Plaża w Gdańsku Brzeźnie przez wiele osób uznawana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych w Polsce. Wszystko za sprawą szerokiej plaży, rozciągającego się kilometrami aksamitnego piasku, a także licznych terenów zielonych, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Przypomnijmy, że w Brzeźnie znajdują się aż dwa kąpieliska - Domek Zdrojowy Gdańsk Brzeźno, a także Molo Brzeźno. Pierwsze zajmuje blisko 100 m linii brzegowej, natomiast drugie 500 m. Zapierające dech w piersiach nadmorskie widoki, szum fal i malownicze wschody i zachody słońca każdego roku przyciągają wielu turystów. Nie ma tu jednak mowy o gwarze czy hałasie.

Brzeźno to doskonała baza wypadowa (zaledwie 7 km od centrum Gdańska i 7 km do Sopotu), ale także perfekcyjne miejsce do wypoczynku i ucieknięcia od gwaru miasta. To właśnie dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie! Mieszkańcy domków przy morzu Nalu Beach mogą na każdym kroku cieszyć sięz nadmorskich pejzaży, ponieważ nasze domy całoroczne położone są przy samej plaży! Latem bezpieczeństwa plażowiczów strzegą ratownicy, których spotkać można w czterech stanowiskach ratowniczych. Z kolei fani sportu i aktywnego wypoczynku na plaży mogą skorzystać z boiska do gry w piłkę ręczną czy siatkówkę. Nie bez przyczyny też plaża w Brzeźnie od lat nagradzana jest Błękitną Flagą, czyli wyróżnieniem przyznawanym kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy pod względem czystości wody i bezpieczeństwa.
neighborhood-image
neighborhood-image
neighborhood-image
neighborhood-image
Molo
I parki w brzeźnie
W pobliżu plaży w Brzeźnie znajduje się blisko 140-metrowe molo, z którego podziwiać można niepowtarzalne widoki bezpośrednio na Bałtyk. Nic dziwnego, że jest to jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów (zarówno turystów, jak i mieszkańców Gdańska). Przy promenadzie znaleźć można kilkanaście restauracji, a także liczne punkty gastronomiczne. Dodatkowo wzdłuż niej znajduje się ścieżka rowerowa prowadząca do Sopotu.

Turyści, którzy potrzebują odrobiny wytchnienia i odpoczynku od promieni słonecznych mogą schronić się w parku przylegającym do plaży. Stylowe i niezwykle wygodne ławki czy stoliki do gier w szachy sprawiają, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Malownicze alejki poddane renowacji, nieustannie uzupełniane są o kolejne drzewa, krzewy, a także wielobarwne i cieszące oko rośliny. W parku poprowadzono też ścieżki rowerowe. Park Brzeźnieński im. Jana Jerzego Haffnera - bo to o nim właśnie mowa - jest parkiem publicznym, a jego powierzchni zajmuje około 10 ha. Całość wzbogacona jest w pergolę, kolumnadę czy altanę. Nie sposób nie wspomnieć także o siłowni na świeżym powietrzu, placu zabaw dla najmłodszych, a także rampie dla deskorolek.
Sprawdź jak dojechać arrow right